Venacanica na betonsku gredu !!!

Odgovori
ivanhoe
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 9:50 pm

Venacanica na betonsku gredu !!!

Post od ivanhoe »

Modelujem konstrukciju jedne najobicnije porodicne kuce pa me zanima kako da resim detalj oslanjanja vencanice na betonsku gredu. Mislim znam da je u pitanju zid stavio bih linijski oslonac ispod vencanice i izgenerisao zid ali kako da vencanicu oslonim na gredu. I uopste da li je moguce poduzno osloniti gredu na gredu u Tower-u 5.5. Ima li resenja ili da modelujem posebno krov a posebno ostatak konstrukcije. Hvala unapred.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Modelujem konstrukciju jedne najobicnije porodicne kuce
Pozdrav!

Misljenja sam da modeliranje "porodicne kuce" u Toweru nije bas potrebno. Vidjao sam staticke izvestaje za porodicne kuce koje su bile dugacke i do sto stranica, a i meni je bilo tesko da se snadjem u izvestaju - mada znam kako radi Tower izvestaj. Takva statika se moze uraditi prostim putem - peske, na 15 stranica iz kojega i majstor zna da vidi sta mu je potrebno - rog 10/12, nadvratna 25/30 sa 3Rfi14 itd.

Kod porodicnih kuca sve se svodi na ql^2/8, PL/4- mozda ponekad se desi nesto komplikovanije.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Venacanica na betonsku gredu !!!

Post od b.milan »

ivanhoe wrote:... kako da resim detalj oslanjanja vencanice na betonsku gredu.

...I uopste da li je moguce poduzno osloniti gredu na gredu u Tower-u 5.5. Ima li resenja ili da modelujem posebno krov a posebno ostatak konstrukcije.
Mislim da nema potrebe da toliko ulazite u detalje - to sto je roznjaca oslonjena na vencanicu a ne na beton jedino moze da ima uticaja na geometriju (citaj nagib) krova. Ako mislite da ce to da pravi neku razliku (a garantovano nece) onda treba uvesti neke kratke elemente (male stubice) na mestima gde se roznjaca naslanja na vencanicu. Inace ne treba nista posebno raditi. Najpametnije bi bilo da uradite na oba nacina i uporedite rezultate i procenite na osnovu ulozenog truda u jednom i drugom slucaju kako cete ubuduce postupati.

Takodje, ideja modeliranja krova posebno moze da se ukljuci kao treca varijanta o ovaj ogled.

Kada uporedite rezultate, verujte, znacete sta je trebalo raditi.
ivanhoe
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 9:50 pm

Hvala

Post od ivanhoe »

Hvala na odgovorima
Odgovori