Cijena TOWER-a 6

Odgovori
Medo
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Jul 16, 2006 8:04 pm
Lokacija: Hrvatska

Cijena TOWER-a 6

Post od Medo »

Evo mislim da naslov sve govori. Koliko ce iznositi cijena novog TOWER-a (naravno i moduli). I jos jedno pitanje, hoce li postojeci ponosni vlasnici kljuceva imati mozda popust u odonosu na one koji po prvi put kupuju TOWER. Mozda nesto slicno kao doplata sa ARMCAD 2000 na ARMCAD 2005. Puno hvala i lijepi pozdravm svima :wink: [/b]
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

I jos jedno pitanje, hoce li postojeci ponosni vlasnici kljuceva imati mozda popust u odonosu na one koji po prvi put kupuju TOWER. Mozda nesto slicno kao doplata sa ARMCAD 2000 na ARMCAD 2005. Puno hvala i lijepi pozdravm svima
Mislim da do sada uvek je bilo nekog popusta za stare korisnike kod upgrade-a na novu verziju bilo kog Radimpex-ovog programa. Mada ta cena nije bila mala, mislim da bi moglo da bude i nesto manja jer ipak se ne dobija totalno nov program.

Mislim da bi bilo bolje resenje kao kod Autodeska i Microsoft-a da postoji opcija da se ako korisnik zeli godisnje placa neka odredjena sumica i automatski i besplatno bi stari korisnici dobijali nove verzije programa sa pravom koriscenja-kljucem a druga mogucnost je da se softver kupi u kutiji za odredjenu sumu i ne placa se nista vise itrajno je korisnikov bez prava na upgrade. Dali je razmisljao o slicnom resenju Radimpex.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ustaljena praksa Radimpex-a je bila, a i ostaće očuvanje baze korisnika - odnosno, Radimpex će uvek omogućavati starim korisnicima da po povlašćenoj ceni dođu do novih izdanja programa.

Koliki će biti iznos doplate još nije odlučeno, a jedino što mogu da izjavim je da će se odluka doneti na osnovu pažljive analize i naravno, želimo da se što više korisnika odluči da pređe na novu verziju.

Radimpex je nastojao da sistem licenciranja bude sto jednostavniji i to se verovatno neće menjati ni ubuduće.

Samo bih se osvrnuo na Astrodome-ovo pominjanje Microsofta i AutoDesk-a i njihovog sistema licenciranja. Samo za program Excel postoji 70 (i slovima sedamdeset) nivoa i tipova licenciranja! Mislim, sta reći - stvarno. :wink:
johnny

Post od johnny »

Zdravo,

Da li se možda več barem malo zna, kada se može očekivati nova verzija, jeli u prvoj polovini leta ili u jesen itd. Hvala vama za odgovor.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

johnny wrote:Zdravo,

Da li se možda več barem malo zna, kada se može očekivati nova verzija, jeli u prvoj polovini leta ili u jesen itd. Hvala vama za odgovor.
Orijentaciono, najrealniji rok je - kraj leta. Možda i bude nešto ranije. Pred nama nema još mnogo velikih stavki koje treba uraditi - najobimniji posao koji nas očekuje je usklađivanje, revizija i testiranje svega urađenog ali i programa kao celine - a to je faza čiju je dužinu trajanja najteže proceniti. U ovoj fazi mogu se pojaviti neke nepredviđene teškoće i problemi čije otklanjanje može da nam utiče na rapored.
Odgovori