Brzina Towera 6?

Odgovori
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Brzina Towera 6?

Post od 007 »

Pozdrav,

1) Stizu novi quad-core procesori, a ovdje su vec dual-core. Bude li Tower 6 nesto brzi na tim procesorima?
Kao ja znam, da izkoristimo dual, quad ili x-core procesore, software mora da bude "specialno" programiran. Sto ce biti sa Tower 6?

2) Kako se ponasa Tower5 u Visti?


Hvala & lp
SENAD
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 1:04 am

Post od SENAD »

ISTA PITANJA I ZA ARMCAD
POZDRAV
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Postovanje,

Mi smo vec dobili diskove i kljuceve za Vistu od Microsofta, ali nam ne pada napamet da prelazimo na novi OS u firmi. Prvo da sacekamo da se IT strucnjaci izuce oko instalacije i podesavanja novog OS-a i da za sve imamo adekvantne drajvere.

Mada :idea:,nije na odmet da Radimpex Team polako u pozadini testira i sprema svoj softver za Vistu :) da ne bi dosli u situaciju kao kod Armcad 2005UE da nije dovoljno iztestiran u slucaju da veci broj korisnika zahteva rad softvera pod Vistom. :roll:

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Brzina Towera 6?

Post od b.milan »

007 wrote:Pozdrav,

1) Stizu novi quad-core procesori, a ovdje su vec dual-core. Bude li Tower 6 nesto brzi na tim procesorima?
Kao ja znam, da izkoristimo dual, quad ili x-core procesore, software mora da bude "specialno" programiran. Sto ce biti sa Tower 6?

2) Kako se ponasa Tower5 u Visti?


Hvala & lp
Jedino sto je u našoj moći da "specijalno" iskoristimo mogućnosti novijih procesora je da u razvojnom alatu (C++ kompajleru VS 2005) pronađemo i uključimo odgovarajući "prekidač" i onda kao rezultat dobijemo u neku ruku optimalniji kod. Naravno, taj kod će na nekom drugom hardveru raditi neoptimalno ili možda uopšte i neće raditi. Mislim da pravljenje nekoliko izvršnih verzija programa - (najmanje 3 - univerzalni x86, amd64 i intel64) je potpuno nerealno. Tek kada se pravi 64-bitni operativni sistem bude odomaćio a razvojni alati standardizovali krenućemo u tom smeru. (evo, nedavno je objavljena revizija aktualnog C++ kompajlera VS 2005 - objavljen je takozvani Service Pack 1 koji je nama zadao izvesne teškoće u održavanju kompatibilnosti sa prethodnim verzijama - recimo, ArmCAD 2005 UE ne smemo da kompajliramo sa kompajlerom kod koga je primenjen SP1)

Pravi pomak u ovom smislu ćemo napraviti kada pređemo na 64-bitnu arhitekturu. To znači prelazak na razvoj softvera za 64-bitni operativni sistem. Sve dok je softver 32-bitni, 64-bitni hardver neće biti adekvatno iskorišćen.

Naravno, da bi se u prvom redu mogao da iskoristi 64-bitni hardver, mora postojati i 64-bitni operativni sistem.

Sto se tiče pitanja u vezi Tower-a 5 i Viste, stvari stoje ovako - tek u januaru 2007. (znači pre nepunih mesec dana) su objavljeni HASP drajveri koji podržavaju Vistu. Mi nismo odmah "jurnuli" da zamenimo verziju drajvera sa kojima naši programi mogu da rade, već smo uradili jedan pripremni posao u programima ArmCAD 2005 i NormaBase Plus (u Toweru će to biti urađeno za par dana jer čekamo da uradimo još neke izmene o istom trošku). Da smo to uradili, onda bi svi korisnici morali istovremeno da preinstaliraju i Tower i ArmCAD 2005 i NormaBase Plus ukoliko ih imaju na jednom računaru jer bi novi drajveri smetali starim a to bi izazvalo prilično problema našim mrežnim korisnicima.

Još uvek nismo izvršili probe operativnom sistemu Vista - a kada ćemo - ne znamo. Jedini problem koji se može i očekivati je problem u instalaciji i radu HASP drajvera.
Možda će to što još uvek nismo probali Tower na Visti nekome izgledati neprofesionalno sa naše strane ali to nam jednostavno nije bilo viskoko na našoj listi prioriteta. Sada kada je Vista zvanično puštena u javnost, učinićemo sve što je potrebno da obezbedimo funkcionisanje naših programa.

Kada se uverimo da programi funkcionišu i pod tim operativnim sistemom to ćemo i objaviti.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

SENAD wrote:ISTA PITANJA I ZA ARMCAD
POZDRAV
Odgovori su isti kao i za Tower - kada pređemo na HASP drajvere koji podržavaju Vistu program bi trebao da radi - baš koliko AutoCAD bude hteo da radi pod Vistom :lol:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote:Postovanje,
Mada :idea:,nije na odmet da Radimpex Team polako u pozadini testira i sprema svoj softver za Vistu :) da ne bi dosli u situaciju kao kod Armcad 2005UE da nije dovoljno iztestiran u slucaju da veci broj korisnika zahteva rad softvera pod Vistom. :roll:
Pozdrav!
Ovo je malo drugačija situacija od one koju smo imali sa ArmCAD-om 2005 UE. To je bio novi program pisan za novi AutoCAD koji je doneo fundamentalne promene.

Situacija sa Vistom je takva da je to u pitanju novi operativni sistem koji bi morao da zadrži kompatibilnost izvršavanja programa koji su napravljeni pre njega - zamislite operativni sistem u kome ni jedan stari program ne radi - ko bi prešao na njega ?

Kao što sam rekao, jedini problem je u hardveru a jedini neuobičajeni hardver koji naši programi koriste je HASP ključ - a drajveri su već objavljeni - znači ne bi trebalo da bude nikakvih problema - biće to isti program.
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Mali dodatak ovoj temi (multi-core procesori):

The catch is that multicore processors can't reach their full potential without multithreaded software—operating systems and applications capable of splitting tasks into separate workloads that can run on separate cores. At the moment, most apps aren't coded for this sort of parallel computing. And though the latest desktop operating systems are technically multithreaded, they don't operate as efficiently as they should.
Odgovori