Tower 6

Odgovori
rejzer
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Jun 14, 2006 8:54 am

Tower 6

Post od rejzer »

Zanima me kada možemo očekivati izlazak nove verzije - Tower 6,

pozdrav,

Rejzer
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Za razvoj programa Tower 6 postavili smo sebi neki orijentir od godinu dana.

Međutim, s obzirom na to da još uvek nije preciziran kompletan spisak noviteta i izmena koje će se naći u programu, i s obzirom na to da još nismo izvršili analizu i procenu trajanja aktivnosti, ovaj rok treba shvatiti samo kao veoma grubu priocenu.

Bilo kako bilo jedno se zna a to su dve stvari: Tower 6 će biti baziran na Tower-u 5 i za Tower 6 ćemo takođe koristiti takozvanu 'stage delivery' strategiju razvoja softvera - čim uradimo kostur i najvaznije stvari počećemo sa isporukom, a onda tokom vremena, implementirati i sve ostalo što smo planirali ili što ćemo tek ubaciti u plan.

Koristim ovu priliku da pozovem sve korisnike da daju predloge i sugestije. Svaka sugestija nam je dobrodošla. 8)
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

Tower 6

Post od sonja »

Mislim da su izveštaji u Tower-u 5 manje pregledni nego u ranijoj verziji, bilo bi neophodno dati mogućnost izveštaja u proizvoljnom preseku. To je bio slučaj u Toweru 4.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tower 6

Post od b.milan »

sonja wrote:... bilo bi neophodno dati mogućnost izveštaja u proizvoljnom preseku. To je bio slučaj u Toweru 4.
Nisam siguran da znam na koje vrste izveštaja ste mislili. Izveštaje za statičke uticaje, dimenzionisanja ...
Baš sada počinjemo sa radom na unapređenju izvestaja u programu Tower 6, pa bi nam svaka sugestija dobro došla.
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

Post od sonja »

Mislila sam na izveštaje za dimenzionisanje, gde postoje izveštaji za ekstreme, pa onda kade se odabere koji ekstrem je u pitanju, i to je na gredi od npr 2555-5-2559 čvora, što znači treba da štampam šeme svih čvorova.... Ranije je postojala (ako dobro pamtim ) naredba "presek" pa se odmah za taj željeni presek da izveštaj. To je bilo bolje rešenje
mažoretkinje
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 04, 2006 12:25 pm
Lokacija: Zagreb

Post od mažoretkinje »

Možda bi bilo dobro da postoji mogućnost slikanja odbranih točaka kod ploča prilikom odabira za izvještaj;čini mi se, da do sada postoji samo geometrijski položaj odabrane točke u izvještaju što i nije pretjerano pregledno.
Mene bi jako veselilo kada bi kod ploča, povšinskih oslonaca, linijskih i točkastih ležajeva , postojala opcija "opis" koja već postoji kod greda --> pregled ulaznih rezultata bi bio puno jednostavniji. Zatim, vezano za istu temu, bilo bi korisno kad bi se i ti opisi mogli izvoziti u dxf, tako bi se ti podaci mogli automatski koristiti prilikom izrade sheme pozicja.

Pozdrav
filip
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jun 14, 2006 6:46 pm

Post od filip »

Takođe podržavam Sonjin predlog da se obezbedi izvetaj za proizvoljno izabran presek na gredi.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

U programu Tower 5 postoji mogućnost dobijanja izveštaja dimenzionisanja/usvajanja armature u proizvoljnom preseku grede odnosno proizvoljnoj tački ploče.

Opcija 'Ekstremi' komande za izveštaj pri dimenzionisanju betona je samo jedna od opcija - osnovni ulaz za ovu komandu su proizvoljne tačke - znači možete ih zadavati jednu po jednu. Problem za koji znamo predstavlja obeležavanje ovih tačaka onosno nedostatak slike sa obeleženim presecima. Na tome smo već poradili u programu Tower 6.

Jedna od novina u T6 će biti mogućnost pozicioniranja konstruktivnih elemenata - ploče, zidova, greda, stubova, oslonaca... Ove oznake pozicija moći će da eliminišu potrebu za označavanjem putem brojeva čvorova - rezultati će se moći referencirati preko oznaka pozicija. Razradili smo sisteme automatskog, poluatomatskog ali i potpuno ručnog generisanja plana pozicija - odnosno zadavanja oznaka pozicija konstruktivnim elementima.
WD
Postovi: 137
Pridružio se: Uto Jun 06, 2006 8:35 am
Lokacija: Varaždin

Post od WD »

b.milan wrote:Razradili smo sisteme automatskog, poluatomatskog ali i potpuno ručnog generisanja plana pozicija - odnosno zadavanja oznaka pozicija konstruktivnim elementima.
Zvuči jako dobro. Izvrsna ideja. :P
filip
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jun 14, 2006 6:46 pm

Post od filip »

I ja velim: o d l i č n o!
I uopšte, poenta je da obezbedite projektantima što veću slobodu za kreiranje svih vrsta izveštaja u smislu premeštanja tekstova i slika u BILO KOJI DEO kreirane dokumentacije.
Da budem iskren, pristup kreiranju dokumentacije koji se pojavio sa T5 je bio prilično iznenađujući - jeste sve automatizovano ali i dosta nervira kad ne uspevate postaviti stvari na mesta za koja smatrate da su prava.
Kroz godine rada svako od nas uspostavi neki svoj "šablon" i prilično frustrira kad se najednom susretnete sa ograničenjima za koja ne nalazite opravdanje.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Mogucnost prebacivanja delova izvestaja iz jednog u drugi

Post od Astrodome »

Pozdrav,

Dali ce postojati nekad mogucnost da se iz dva ili vise izvestaja mogu kombinovati elementi u jedan jedinstveni koji ne bi bilo vezan za model?

Ili makar da se moze prebacivati delovi izvestaja iz jednog u drugi?

Verujem da bi bilo i to korisno jer ponekad za jedan objekat mora se vise modela za ceo objkekat a ponekad i za pojedine delove koji se temljnije analiziraju.

S postovanjem
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mogucnost prebacivanja delova izvestaja iz jednog u drug

Post od b.milan »

Astrodome wrote:Pozdrav,
Dali ce postojati nekad mogucnost da se iz dva ili vise izvestaja mogu kombinovati elementi u jedan jedinstveni koji ne bi bilo vezan za model?
Ovo je interesantno.
Predlog cemo analizirati - bilo kao omogucavanje spajanja izvestaja bilo kao mogucnost prebacivanja delova izvestaja. Na prvu loptu, mislim da je tehnicki izvodljivo.

Hvala na ideji. :idea:
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Re: Mogucnost prebacivanja delova izvestaja iz jednog u drug

Post od Astrodome »

Ovo je interesantno.
Predlog cemo analizirati - bilo kao omogucavanje spajanja izvestaja bilo kao mogucnost prebacivanja delova izvestaja. Na prvu loptu, mislim da je tehnicki izvodljivo.

Hvala na ideji. :idea:
:o

Puno bi nam pomogao kod stvaranja izvestaja. Kod Tower-a 5 me najvise obradovao da ste presli na vektorsku grafiku ali ako ovo resite jos vise bi nas sve radovao. :D

Pozdrav!
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: Mogucnost prebacivanja delova izvestaja iz jednog u drug

Post od NBM »

Do sada sam se snalazio na sledeci, "primitavan" nacin koji podrazumijeva da se fajl u kome je uradjen izvjestaj "podmetne" u naredni-zeljeni model u kome se nastavlja izvjestaj. Treba voditi racuna o redosledu pravljenja izvjestaja. Kako svaku konstrukciju modeliram u 3 varijante to se gotovo uvijek javlja potreba za spajanjem tacnije nastavljanjem izvjestaja iz prethodnog modela pri cemu je na kraju jedan izvjestaj zajednicki za 3 modela. Ideja kopiranja/spajanja izvjestaja je itekako potrebna.
Odgovori